Doğal Sabun Nedir

Doğal sabun nedir?


Organik sabun ya da doğal sabun, içinde hiçbir kimyasal bulunmayan, tamamen doğal ve organik yöntemlerle elde edilmiş sabunlardır. Organik sabunlarda koku için parfüm kullanılmaz. İçlerindeki organik maddelerin doğal olarak kokusunu alır. Örnek olarak; kükürt, çörek otu, aloe vera gibi maddeler kullanılırsa sabun kokusunu bu maddelerden alır. Organik sabunlar oldukça zengin çeşitliliğe sahiptir.
Kükürtlü sabun:
Kükürtlü sabun; zeytinyağı ve kükürt maddelerinin birleşmesi ile elde ediliyor. Kükürtlü sabunun içinde bulunan zengin kükürt ile yağlı ciltler için en ideal sabun olarak karşımıza çıkıyor.
Çörek otu sabunu:
Çörek otu sabununun el bakımı için yeri oldukça özeldir. İçinde zeytinyağı ve çörek otu bulunur. Tamamen doğal ve organiktir. Özellikle alerjik bir cilt yapısına sahip olanlar için en ideal sabunlardan biridir.
Aloevera sabunu:
Organik ve tamamen doğal olarak üretilen aloe vera sabunu, aloe vera bitkisinin tedavideki etkileri fark edildikten sonra sıkça kullanılmaktadır. Aloe vera hemen hemen bütün cilt hastalıklarına sahip kişilerin kullanabileceği bir sabundur. Temizleyici etkisi çok yüksektir.
Organik bıttım sabunu:
Organik bıttım sabunu en popüler ve en rağbet gören sabun çeşitlerinden biridir. Bıttım sabunu içerisinde çitlembik yağı bulundurur. Çoğunlukla Siirt bölgesinde kullanımı ile ünlüdür. Organik bıttım sabunu paraben, renklendirici, hayvansal ürün, EO, SLES veya jelatin içermez. Tamamen doğal maddeler içerir, kimyasal bulundurmaz.
Open chat